Lähtölistat

Kouluviestikarnevaali 2022



Päivitetty 30.5.2022
Mikkelin Urheilupuisto













LÄHTÖLISTAT













Laji alkaaLajiSarjaEräRataNroKouluJoukkue
9:4016x80m1-2 lk111Päämajakoulu

16x80m1-2 lk122Tuppuralan koulu

16x80m1-2 lk133Otavan koulu

16x80m1-2 lk144Urpolan koulu

16x80m1-2 lk155Moision koulu

16x80m1-2 lk166Kalevankangas

16x80m1-2 lk177


16x80m1-2 lk188









9:5516x80m1-2 lk211Rouhialan kouluRouhiala 1

16x80m1-2 lk222Rouhialan kouluRouhiala 2

16x80m1-2 lk233Peitsarin koulu

16x80m1-2 lk244Ristiinan yhtenäiskoulu

16x80m1-2 lk255Haukivuoren yhtenäiskoulu

16x80m1-2 lk266Rantakylän yhtenäiskoulu

16x80m1-2 lk277


16x80m1-2 lk288









Laji alkaaLajiSarjaEräRataNroKouluJoukkue
10:1016x80m3-4 lk111Lähemäen koulu

16x80m3-4 lk122PäämajakouluPäämaja 1

16x80m3-4 lk133PäämajakouluPäämaja 2

16x80m3-4 lk144Tuppuralan koulu

16x80m3-4 lk155Otavan koulu

16x80m3-4 lk166Urpolan koulu

16x80m3-4 lk177


16x80m3-4 lk188









10:2516x80m3-4 lk211Moision koulu

16x80m3-4 lk222Kalevankangas

16x80m3-4 lk233Peitsarin koulu

16x80m3-4 lk244Ristiinan yhtenäiskoulu

16x80m3-4 lk255Haukivuoren yhtenäiskoulu

16x80m3-4 lk266Rantakylän yhtenäiskoulu

16x80m3-4 lk277


16x80m3-4 lk288









Laji alkaaLajiSarjaEräRataNroKouluJoukkue
10:4016x80m5-6 lk111Lähemäen koulu

16x80m5-6 lk122Päämajakoulu

16x80m5-6 lk133Tuppuralan koulu

16x80m5-6 lk144Otavan koulu

16x80m5-6 lk155Urpolan koulu

16x80m5-6 lk166Moision koulu

16x80m5-6 lk177


16x80m5-6 lk188









10:5516x80m5-6 lk211Kalevankangas

16x80m5-6 lk222Peitsarin koulu

16x80m5-6 lk233Ristiinan yhtenäiskoulu

16x80m5-6 lk244Haukivuoren yhtenäiskoulu

16x80m5-6 lk255Rantakylän yhtenäiskoulu

16x80m5-6 lk266


16x80m5-6 lk277


16x80m5-6 lk288









































Laji alkaaLajiSarjaEräRataNroKouluJoukkue
11:10Ruotsalaisviesti3-4 lk pojat11
PäämajakouluPäämaja 2

Ruotsalaisviesti3-4 lk pojat12
PäämajakouluPäämaja 3

Ruotsalaisviesti3-4 lk pojat13
Urpolan koulu

Ruotsalaisviesti3-4 lk pojat14
Moision kouluMoisio 1

Ruotsalaisviesti3-4 lk pojat15
Moision kouluMoisio 2

Ruotsalaisviesti3-4 lk pojat16
Moision kouluMoisio 3

Ruotsalaisviesti3-4 lk pojat17
Urpolan kouluUrpola 3

Ruotsalaisviesti3-4 lk pojat18
Urpolan kouluUrpola 3








11:18Ruotsalaisviesti3-4 lk pojat21
PäämajakouluPäämaja 1

Ruotsalaisviesti3-4 lk pojat22
Haukivuoren yhtenäiskouluHaukivuori 1

Ruotsalaisviesti3-4 lk pojat23
Haukivuoren yhtenäiskouluHaukivuori 2

Ruotsalaisviesti3-4 lk pojat24
Lähemäen koulu

Ruotsalaisviesti3-4 lk pojat25
Otavan koulu

Ruotsalaisviesti3-4 lk pojat26
Rantakylän yhtenäiskoulu

Ruotsalaisviesti3-4 lk pojat27



Ruotsalaisviesti3-4 lk pojat28










Laji alkaaLajiSarjaEräRataNroKouluJoukkue
11:26Ruotsalaisviesti3-4 lk tytöt11
PäämajakouluPäämaja 1

Ruotsalaisviesti3-4 lk tytöt12
PäämajakouluPäämaja 2

Ruotsalaisviesti3-4 lk tytöt13
PäämajakouluPäämaja 3

Ruotsalaisviesti3-4 lk tytöt14
PäämajakouluPäämaja 4

Ruotsalaisviesti3-4 lk tytöt15
Urpolan kouluUrpola 1

Ruotsalaisviesti3-4 lk tytöt16
Moision kouluMoisio 1

Ruotsalaisviesti3-4 lk tytöt17
Urpolan KouluUrpola 2

Ruotsalaisviesti3-4 lk tytöt18


































11:34Ruotsalaisviesti3-4 lk tytöt21
Moision kouluMoisio 2

Ruotsalaisviesti3-4 lk tytöt22
Moision kouluMoisio 3

Ruotsalaisviesti3-4 lk tytöt23
Haukivuoren yhtenäiskoulu

Ruotsalaisviesti3-4 lk tytöt24
Lähemäen koulu

Ruotsalaisviesti3-4 lk tytöt25
Otavan koulu

Ruotsalaisviesti3-4 lk tytöt26
Rantakylän yhtenäiskoulu

Ruotsalaisviesti3-4 lk tytöt27










Laji alkaaLajiSarjaEräRataNroKouluJoukkue
11:42Ruotsalaisviesti5-6 lk pojat11
PäämajakouluPäämaja 1

Ruotsalaisviesti5-6 lk pojat12
PäämajakouluPäämaja 2

Ruotsalaisviesti5-6 lk pojat13
PäämajakouluPäämaja 3

Ruotsalaisviesti5-6 lk pojat14
Moision koulu

Ruotsalaisviesti5-6 lk pojat15
Otavan koulu

Ruotsalaisviesti5-6 lk pojat16
Urpolan koulu

Ruotsalaisviesti5-6 lk pojat17



Ruotsalaisviesti5-6 lk pojat18










11:50Ruotsalaisviesti5-6 lk pojat21
PäämajakouluPäämaja 4

Ruotsalaisviesti5-6 lk pojat22
PäämajakouluPäämaja 5

Ruotsalaisviesti5-6 lk pojat23
PäämajakouluPäämaja 6

Ruotsalaisviesti5-6 lk pojat24
PäämajakouluPäämaja 7

Ruotsalaisviesti5-6 lk pojat25
Lähemäen koulu

Ruotsalaisviesti5-6 lk pojat26
Rantakylän yhtenäiskoulu

Ruotsalaisviesti5-6 lk pojat27



Ruotsalaisviesti5-6 lk pojat28


















































Laji alkaaLajiSarjaEräRataNroKouluJoukkue
11:58Ruotsalaisviesti5-6 lk tytöt11
PäämajakouluPäämaja 1

Ruotsalaisviesti5-6 lk tytöt12
PäämajakouluPäämaja 2

Ruotsalaisviesti5-6 lk tytöt13
Urpolan kouluUrpola 1

Ruotsalaisviesti5-6 lk tytöt14
Urpolan kouluUrpola 2

Ruotsalaisviesti5-6 lk tytöt15
Moision koulu

Ruotsalaisviesti5-6 lk tytöt16



Ruotsalaisviesti5-6 lk tytöt17



Ruotsalaisviesti5-6 lk tytöt18










12:06Ruotsalaisviesti5-6 lk tytöt21
Otavan koulu

Ruotsalaisviesti5-6 lk tytöt22
Haukivuoren yhtenäiskoulu

Ruotsalaisviesti5-6 lk tytöt23
Lähemäen koulu

Ruotsalaisviesti5-6 lk tytöt24
Rantakylän yhtenäiskoulu

Ruotsalaisviesti5-6 lk tytöt25



Ruotsalaisviesti5-6 lk tytöt26



Ruotsalaisviesti5-6 lk tytöt27



Ruotsalaisviesti5-6 lk tytöt28


















Laji alkaaLajiSarjaEräRataNroKouluJoukkue
12:308x80m7 lk111Lyseon koulu7bc

8x80m7 lk122Lyseon koulu7de

8x80m7 lk133Lyseon koulu7fg

8x80m7 lk144Urheilupuiston koulu7.lk

8x80m7 lk155Kalevankankaan kouluSeiskat 1

8x80m7 lk166Kalevankankaan kouluSeiskat 2

8x80m7 lk177Rantakylän yhtenäiskouluRantakylä 1

8x80m7 lk188Rantakylän yhtenäiskouluRantakylä 2








Laji alkaaLajiSarjaEräRataNroKouluJoukkue
12:458x80m8 lk111Lyseon koulu8 bc

8x80m8 lk122Lyseon koulu8de

8x80m8 lk133Lyseon koulu8fg

8x80m8 lk144Urheilupuiston koulu8.lk

8x80m8 lk155Kalis 1Kasit 1

8x80m8 lk166Kalis 2Kasit 2

8x80m8 lk177Rantakylän yhtenäiskoulu








Laji alkaaLajiSarjaEräRataNroKouluJoukkue
13:008x80m9 lk111Lyseon koulu9bcd

8x80m9 lk122Ristiinan yhtenäiskoulu

8x80m9 lk133Urheilupuiston koulu9.lk

8x80m9 lk144Kalis 1Ysit 1

8x80m9 lk155Kalis 2Ysit 2

8x80m9 lk166Rantakylän yhtenäiskoulu








Laji alkaaLajiSarjaEräRataNroKouluJoukkue
 13:15Ruotsalaisviesti7 lk pojat11
KalisTeam Puustinen

Ruotsalaisviesti7 lk pojat12
Rantakylän yhtenäiskouluRantakylä 1

Ruotsalaisviesti7 lk pojat13
Rantakylän yhtenäiskouluRantakylä 2

Ruotsalaisviesti7 lk pojat14
Urheilupuiston koulu

Ruotsalaisviesti8 lk pojat 15
KalisTeam Immonen

Ruotsalaisviesti8 lk pojat 16
Rantakylän yhtenäiskouluRantakylä 1

Ruotsalaisviesti9 lk pojat 17
KalisTeam Pylkkänen

Ruotsalaisviesti9 lk pojat 18


















































Laji alkaaLajiSarjaEräRata
KouluJoukkue
13:25Ruotsalaisviesti7 lk tytöt21
KalisTeam Valtola

Ruotsalaisviesti7 lk tytöt22
Rantakylän yhtenäiskoulu

Ruotsalaisviesti8 lk tytöt 23
KalisTeam Ombati

Ruotsalaisviesti8 lk tytöt 24
KalisTeam Pöyry

Ruotsalaisviesti8 lk tytöt 25
KalisTeam Hintikka

Ruotsalaisviesti8 lk tytöt 26
Rantakylän yhtenäiskoulu

Ruotsalaisviesti9 lk tytöt 27
KalisTeam Pelli