Mikkelin talvijuoksusarjan 2019-2020 pisteet, viimeinen osakilpailu peruttu

27.3.2020

Mikkelin talvijuoksusarjan 2019-2020 pisteet  5/6. osakilpailun jälkeen  

6. osakilpailu on peruttu!

M 10 km  
1  Mikko Suihkonen Mikkelin Kilpa-Veikot 56
2  Reijo Ronnila Heinolan Isku 44
3  Antti Nisonen Mikkelin Kilpa-Veikot 40
4  Lauri Friari Mikkelin Kilpa-Veikot 36
5  Sami Kunttu Mikkelin Kilpa-Veikot 26
5  Teemu Partio Mikkelin Kilpa-Veikot 26
7  Jari Kinnunen Suomussalmen Rasti 22
8  Jarkko Rikkonen Mikkelin Kilpa-Veikot 18
9  Kimmo Kaario Hippoksen Maratonkerho 4
9  Oskari Valtola Mikkelin Kilpa-Veikot 4
11  Paavo Väätäinen Mikkeli 3
12  Veikko Myyryläinen Raippa Team 2
13  Kari Lehkonen Mikkelin Kilpa-Veikot 1
14  Timo Saahko Mölnlycke 0

M 6 km  
1  Pasi Rikkonen Mikkeli 42
2  Heikki Turunen Leppävirran Viri 29
3  Henri Hurri Mikkelin Kilpa-Veikot 15
4  Eero Karhula Mikkelin Kilpa-Veikot 13
5  Heikki Manninen Anttolan Urheilijat 12
5  Seppo Puttonen Vaajakosken Kuohu  12
5  Teemu Partio Mikkelin Kilpa-Veikot  12
8  Veikko Myyryläinen Raippa Team 11
9  Ismo Hyvönen Mikkelin Kilpa-Veikot 10
10  Oskari Valtola Mikkelin Kilpa-Veikot 8
10  Kari Lehkonen Mikkelin Kilpa-Veikot 8
10  Janne Syrjäläinen Raippa Team 8
13  Karmo Pajo Raippa Team 5
14  Tuomo Oksanen Navi 4

M17 6 km  
1  Eetu Valtola Mikkelin Kilpa-Veikot 56
2  Vinski Malinen Mikkelin Kilpa-Veikot 50
3  Ville Viitakoski Mikkelin Kilpa-Veikot  12

P13 3 km  
1  Lauri Alm Mikkelin Kilpa-Veikot 58
2  Konsta Räihä Navi 38
3  Ville Viitakoski Mikkelin Kilpa-Veikot 12

P12 1 km  
1  Vilho Kunttu Mikkelin Kilpa-Veikot 60
2  Vinski Räihä Navi 34
3  Leo Ryhänen Navi 30

N 10 km  
1  Minna Taistra Suomussalmen Rasti 44
2  Anna Toljamo Mikkelin Kilpa-Veikot 34
3  Kairit Kaasik Tallinna 33
4  Mari Häkkänen Raippa Team 20
5  Taina Saahko Mikkeli 17
6  Sanna Vartia Mikkeli 14
7  Taru Häyrinen Mikkelin Kilpa-Veikot 12
7  Anne Kiljunen Hippoksen Maratonkerho                                                                                                                       12
9  Susanne Roos Raippa Team 10
10  Liina Saahko Mikkeli 7

N 6 km  
1  Salla Riikonen Leppävirran Viri 47
2  Aada Miskala Mikkelin Kilpa-Veikot 44
3  Taru Häyrinen Mikkelin Kilpa-Veikot 24
4  Marikki Melkinen Mikkelin Kilpa-Veikot 13
5  Mari Häkkänen Raippa Team 8
5  Kirsi Häyrinen Mikkelin Kilpa-Veikot 8
5  Leena Marttinen Mikkelin Kilpa-Veikot 8
8  Hevelyn Hanschmidf Raippa Team 6

N17 6 km  
1  Meeri Kurttila Mikkelin Kilpa-Veikot 44
2  Heidi Paasonen Mikkelin Kilpa-Veikot 24
3  Julia Ruottinen Sulkavan Urheilijat -41           12

T15 3 km  
1  Heidi Paasonen Mikkelin Kilpa-Veikot 12

T13 3 km  
1  Silja Valtola Mikkelin Kilpa-Veikot 60
2  Fanni Malinen Navi 30
3  Aino Tarkiainen Joroisten Urheilijat 10

T12 1 km  
1  Alina Rikkonen PU-62 44
2  Hertta Malinen Navi 40
3  Maikki Räihä Navi 29
4  Aino Tarkiainen Joroisten Urheilijat 24
5  Ida Valtola Mikkelin Kilpa-Veikot 22
6  Senni Häkkinen Navi 18

Palkinnot jaetaan syksyllä ensimmäisen osakilpailun yhteydessä.