Kauden 2017 päätäjäisissä palkitut

23.10.2017

 

KAUDEN 2017 PÄÄTTÄJÄISISSÄ PALKITUT

 

  • Sisulisäikäinen A-luokan urheilija
  • Silja Valtola T9                    1000m
  • Veera Pöyry T9                   40m, pituus, kuula
  • Juho Tonteri P9                   40m
  • Neela Ombati T10               60m, 1000m
  • Leo Heimonen P10             3-loikka
  • Ville Viitakoski P10             1000m
  • Jedidiah Dormeus P10       1000m kävely
  • Sofia Kokko T11                  60m, 60m aj, korkeus, pituus, 3-loikka
  • Emma Korpikallio T11         1000m kävely
  • Eetu Valtola P11                  1000m
  • Aada Äikäs T12                   3-loikka
  • Saaga Attenberg T12          200m, 1000m
  • Lotta Häkkänen T12            60m aj, 3-loikka
  • Topi Taskinen  P12               Pituus
  • Aada Ombati  T13               1000m
  • Veikko Korpikallio T13         1000m
  • Helmiina Lantta T14             2000m
  • Heljä Halonen T14                korkeus, 3-loikka
  • Julie Ombati T15                  100m, 80m aj
  • Nea Hassinen T15                100m
  • Sofia Tivinen T15                  300m, 800m, pituus, 3-loikka

 

-Nuoret kestävyysjuoksijat, Soini’s trophy

  • Aada Ombati
  • Jussi Hyytiäinen

 

  • Paras T14/15-sarjan urheilija
  • Julie Ombati

 

  • Paras P14/15-sarjan urheilija
    • Jussi Hyytiäinen

 

  • Paras N16/17-sarjan urheilija
  • Jessica Kähärä

 

  • Paras M16/17-sarjan urheilija
    • Hannes Hyytiäinen

 

  • Paras N19-sarjan urheilija
  • Niina Piiroinen

 

  • Paras N22-sarjan urheilija
  • Lotta Kirvesmies

 

  • Paras M22-sarjan urheilija
  • Viljami Kaasalainen

 

  • Yleisen sarjan parhaat
  • Eija Hartikainen
  • Viljami Kaasalainen                         
  • Paras aikuisurheilija (M, N)
  • Petteri Soini
  • Raili Leikas

 

  • Seuran paras urheilija
    • Jessica Kähärä 
      3x henk.koht SM-kulta ulko ja sisäradoilta 2017,
      EYOF- kilpailuissa 2 pronssia,
      Ruotsi-ottelu. Korkeus 1. 180cm, 2. 100m aidat.

 

  • Vuoden urheilukoululainen
  • Topi Taskinen
  • Veera Pöyry

 

  • Vuoden voimistelija
  • Inka Pelkonen
  • Eerika Pelkonen
  • Susanna Vauhkonen

 

  • Vuoden ohjaaja

Inka Puumalainen

 

  • Vuoden valmentaja
    • Katja Kuusela

 

  • Vuoden toimitsija
  • Kari Kauppinen

 

  • Vuoden Veikkolainen
  • Merja Toijonen

 

  • Vuoden kumppani

Mikkelin Uimaseura

Kari Ukkonen

Sami Saarelainen

 

Palkinto esimerkillisestä työstä kestävyysjuoksun eteen.

  • Antti Nisonen